Ta książka jest zbędna w mojej bibliotece i zamienię ją chętnie na coś potrzebnego. Mogę ją również sprzedać w którymś z serwisów aukcyjnych.
Paypal.com
Poniżej pokazywana książka należy do tych które chętnie wymienię na inne bardziej mnie interesujące książki. Jeżeli ma Pani/Pan coś ciekawego do zaoferowania - proszę o kontakt przy pomocy tego formularza korespondencyjnego.
Rzetelność w kontaktach bibliofilsko - wymiennych z mojej strony gwarantują dotychczasowe oceny i komentarze poprzednich klientów:
dpz1005Radiestezja Januszewski Adolf ABC radiestezji promieniowanie różdżka różdżkarstwo dowsing 8321727832 83-217-2783-2 dpz1005 

Januszewski, Adolf: ABC radiestezji.

Wydanie drugie poprawione i rozszerzone.
Warszawa: Sport i Turystyka 1989. ISBN 8321727832.

21 cm, oprawa kartonowa oryginalna, 112 s. Stan książki idealny. Masa egz.: 130 g.
    Adolf Januszewski (urodzony w 1930 r.) z zawodu lekarz weterynarji. Radiestezją, filozofią Wschodu i starą sztuką leczenia ludzi i zwierząt zajmuje się od lat. Gromadzi materiały i prowadzi obserwacje dotyczące medycyny ludowej w Polsce. Odkrycie wrażliwości radiestezyjnej zawdzięcza 90-letniemu zakonnikowi, zajmującemu się szczególnie testowaniem ziół przy pomocy wahadełka. Praktycznego rózdźkarstwa uczył się pod krytycznym okiem radiestety z Poznania J. Mościckiego.
    Autor uwaza, że stan zdrowia zależy głównie od poziomu ładunków energetycznych w ustroju. Leczenie, jego zdaniem, to dostarczanie tych ładunków z zewnątrz, albo ich pobudzanie w tkankach ustroju. Sądzi również, że w przyszłości lekami będą barwy, dźwięki i zapachy.
    [z tekstu: Od Autora]:
    Książka adresowana jest do początkujących radiestetów i sympatyków poszukujących wiedzy oraz przygody w tej dziedzinie. Treść jest wzbogacona rozważaniami, które powinny inspirować radiestetów do własnych obserwacji.
    [...] Moim skromnym zdaniem ogromne zainteresowanie radiestezją wynika z pewnego poczucia zagrożenia, z rozczarowania do oficjalnej nauki i techniki, która nie zapewnia ludziom godziwego bytu, pokoju, zdrowej żywności, czystej wody i powietrza. Radiestezja zmusza człowieka do pewnych przemyśleń, do postawienia pytań:
- Dlaczego rośnie liczba zjawisk patologicznych w biologii ?
- Dlaczego zanika zdrowy rozsądek w kontaktach międzyludzkich ?
- Dlaczego patologie społeczne czynią spustoszenie w umysłach ludzi, kulturze i sztuce ?
    Radiestezja zbliża uwrażliwionych ludzi do przyrody, wskazuje im problemy ekologii i biodynamiki życia. Pozwala także zestroić utraconą harmonię pomiędzy człowiekiem i jego środowiskiem.
    Spis treści:
Słowniczek ważniejszych pojęć z radiestezji
Zarys historyczny różdżkarstwa
Radiestezja w dociekaniach naukowych
Uwrażliwienie radiestezyjne
Sprawdzanie własnej wrażliwości
Konwencje mentalne
Oddziaływanie promieniowania geopatycznego na rośliny i zwierzęta
Promieniowanie kształtów, sprzętów, odzieży i środków żywności
Neutralizacja i tłumienie strefy geopatycznej
Promieniowanie płynące z góry
Eksperymenty z radiestezją
Radiestezyjny obraz człowieka
Uwarunkowania pracy radiestetów
Usługi radiestezyjne.
Radiestezja Januszewski Adolf ABC radiestezji promieniowanie różdżka różdżkarstwo dowsing 8321727832 83-217-2783-2 dpz1005
Napisz e-mail w sprawie tej książki
albo przez formularz kontaktowy
Poprawny CSS!Valid XHTML 1.0 Strict